10 October 2016

Nädala toidukorvi maksumus: 01.10 - 06.10.2016

Esimene nädal tšekkide kogumist on meil möödas. Selles mõttes läks veidi kehvasti, et mõned sellised nipet-näpet ostude tšekid jättis Raiko päeval poes käies võtmata. Uuel nädalal proovin absoluutselt kõik alles korjata.
See nädal sattus meil selline nö säästunädal olema ehk mina ei olnud oma lõpparvet vanast töökohast veel saanud, samas sõitsin iga päev edasi-tagasi rongiga, et uude töökohta minna, lisaks sattus sellesse kuusse ka autoremont ja korra kvartalis makstav veearve (ja suvine kastmine oli andnud üsna kopsaka osa). Niiet söömise mõttes kraamisin sügavkülmast varusid välja ja kasutasin salatina palju veel viimaseid tomateid ja rohelist sibulat oma kasvuhoonest. Lisaks tuleb oma aiamaalt meil igapäevaselt ka kartul, porru ja selleks nädalaks jagus ka veel porgandit. Minu käsi ei tõuse ka poest mahla ostma, Raiko teine kord ostab.

Mariette sööb hommikust ja lõunat lasteaias, mina varase vahetuse korral hommikusööki tööl. Lõunat võtan kas kaasa või kui kiire, siis joon lihtsalt teed ja näksin õuna vms. Õhtusööki sööme siis kõik koos kodus. Raiko päris paljusid asju meil ei söö/ei saa süüa, niiet ta moe pärast tõstab ja siis salaja kui lapsed magavad sööb oma külmutatud pitsat vms jama - mina olen loobunud sellel teemal irisemast, suur mees, ise teab :)


Laupäev - pannkoogid, "soojad saiad", kartulipuder sealihakastmega
Hommikuse pannkoogi tegemise ajal sai jahu otsa, lisasin mannat juurde, et tainas valmis saada. Toimis. Peale panime kodust õuna-jõhvikamoosi. Mina olin viimast päeva degusteerijana tööl, niiet lõunasöök jäi Raiko kanda. Tegi oma firmarooga - võileivagrilli vahel sepikut vorst ja juustuga. Õhtusöögiks tegin kartuliputru ja võtsin sügavkülmast sealiha sulama, millest poole tegin kastmeks. Tuli meelde, et jahu ju oli hommikul otsa saanud ja tegin mannaga kastet. Süüa sündis.
Õhtul tegime koduse kinoõhtu ja nosisime popkorni ja õllemopse. 

Pühapäev - omlett, sealihaga oasupp, kartulipuder viinerite ja tomatisalatiga
Hommikuks tegime omletti, mis on meil üldiselt kodustel hommikutel pudruga vaheldumisi, teinekord ka kiireks lõunaks. Eelmisel päeval sügavkülmast võetud sealihast järgi jäänud poolest tegin oasupi - kasutasin purgiube, juurikad oma aiamaalt. Õhtuks praadisin järgi jäänud kartuliputru koos viineritega ja kõrvale tegin tomati-rohelise sibula.hapukoore salati.

Esmaspäev - praekartulid munaga, toorsalat

Teisipäev - pasta, õunakook
Jõudsin töölt varem ja samal ajal hinnati sama kuupäeva toitu poes alla. Võtsin allahinnatud steigi ja lastele vahepalaks kohupiimakreemi. Õhtusöögiks oli pasta, herne-maisi-porgandi seguga ja kõrvale steik. Raiko ema saatis õunakooki, niiet magustoiduks oli õunakook. 

Kolmapäev - makaronisalat
Eelmisel päeval tehtud pastale lisasin keedumuna, sibulat, hapukurki, vorsti, hapukoort, tomatit ja maitserohelist ja sain makaronisalati. Endale võtsin seda järgmiseks päevaks lõunasöögiks kaasa.

Neljapäev - praesai
Külmkapis suurt midagi ei olnud ja minul polnud jaksu vaaritada. Niiet tegime lastega praesaia (meie puhul küll sepikut). Vähemalt lapsed sai ise hoolsalt valmistamises abistada.

Reede võtsin selle nädala eelarvest välja, sest siis oli palgapäev ja ostsime natuke rohkem, enamus toitu aga leiab/leidis kasutust järgmistel päevadel.
See nädal ei olnud toitumise osas sugugi eeskujulik, samas ma ise ikka arvan, et saaks hulleminigi. Oma aia juurviljad ja toorsalati materjal annab õnneks palju juurde ja aitab kenasti kehva aja üle elada ilma, et me kõik lihtsalt saia nosiks. Kahtlemata saaks sama toormaterjaliga palju maitsvamaid ja tervislikemaid toite teha, aga ma ausalt lihtsalt pole suurem asi kokk. Kõige rohkem armastan ma ise suppe teha, sest need on mu enda isiklikud lemmikud.

Konkreetselt toidule kulus meil kokku: 16,08 (paari euro eest jooksvalt soetatud piima, sepiku ja mõne kohukese arve on puudu), lisaks küll mähkmed, wc-paber, loomatoit koerale ja kassile ning Raiko rämpstoidu ja energiajookide arve öösel töötamiseks. Tavapäraselt meie nädala toiduarve kaugeltki nii tilluke ei ole, võin juba eos ütelda, et järgmise nädala oma oleme juba nädalavahetusega ületanud. 

No comments:

Post a Comment