06 March 2012

Kasutatud riiete poed

Teen väikese kokkuvõtte, millised on minu jaoks head kaltsukad ja millistesse teise ringi poodidesse ma harva tagasi satun. Ja mainin, et tegemist on puhtalt minu isiklike seisukohtadega.

Mõned olulised punktid:
1. Kaup on riidepuudel, riiulitel, stangedel jms. Ma ei viitsi sobrada suurtes riidekuhilates, mis on kõik ühe laua peale kokku pandud. Leian, et pood peab ise ka üritama oma kaupa müüa.

2. Kauplus on avatud nii, et inimesed, kes käivad koolis või tööl samuti sinna jõuavad ehk avatud võiks olla vähemalt ühel päeval nädalavahetusel või õhtuti vähemalt kella 6ni. Näiteks tean ühte teise ringi poodi, mida külastan aastas paar korda, sest avatud on see ainult kella 3ni ja nädalavahetusel üldse kinni.

3. Asukoht. Tore oleks, kui sinna on võimalik saada jala või ühistranspordiga ehk poe külastamiseks ei ole vaja ette võtta paari kilomeetrist jalgsimatka tühjusesse. Kuna enamus kaltsukaid asub ikkagi linnades ja suuremates alevites, siis seda probleemi üldiselt väga ei esine.

4. Müüja ei tohi olla liiga agar. Tore on kui müüja on sõbralik ja küsib, kas saan aidata, aga kui ma ütlen, et tänan ei ja kui siis see sama müüja paari minuti pärast tuleb mulle näitama erinevaid esemed, et mis ma sellest arvan ja kas see mulle ei sobiks. Siis ma üldjuhul tunnen ennast väga ebamugavalt ja pigem lahkun ruttu. Iseenesest on tore, kui abi pakutakse, aga sel juhul tuleks ka kliendi vastust aksepteerida.

5. Kaup peab olema korralik ja selle välimus ja hind peavad käima kooskõlas. Ma kohe üldse ei mõista poode, kus katkiste või plekiliste esemete eest küsitakse näiteks 10eurot. Kes peaks asju sellise hinnaga ostma??? Minu silmis tõmbab selline asi poe mainet kõvasti alla.

6. Mulle meeldib, kui kaup on kuidagi loogiliselt paigutatud: kas värvide järgi, suuruste kaupa, esemete liigi kaupa. Ega ma nüüd selle punkti mitte täitmisel ühtegi kasutatud riiete poodi minemata jäta, aga teinekord otsid mingit konkreetset eset ja nii on lihtsalt palju lihtsam.

7. Uut kaupa tuleb rohkem kui kaks korda aastas. Kuna ma olen sage kaltsukate külastaja, siis satun ka tihti samadesse poodidesse tagasi. Küll aga ei ole mul seal enam väga midagi osta, kui kolmandat kuud on sama kaup. Üldjuhul ma saan aru, et talvel on tihti vaiksem periood ja siis tellitakse uut kaupa vähem, kuid päris kauba valikut uuendamata ka ei saa.

8. Esemete suuruste valik on väga ühekülgne ehk leian, et peaks olema ikka kõik suurused esindatud. Ma saan aru, et väga suuri ja väga väikseid numbreid ei saa olla nii palju, kui midagi peaks ka nende suuruste esindajatele leiduma.

Mis on teie arvates kaltsukate puhul oluline, et te seda uuesti külastaks?


I decided to do my posts in English again.
So here is little summary about secondhand shops, what kind of secondhand stores I like and why and what makes them good, so that I want to visit them again. And it is only my opinion.

1. For me is very important, that clothes are on the clothes hangers, not on one big table where you have to dig do find anything.

2. Store is opened so that people who are working or going to the school can also go there and when possible it could be opened on Saturday or Sunday. I know one second hand, where I am going once or twice in year, because it is opened only until 3pm and I am always at school this time.

3. Location. Important is that I can go there whit public transport or it is near enough so I can walk there. Usually it isn´t problem, because second hands are not usually in villages or small places.

4. Seller have to be nice, but not too importunate. It is nice, when they ask, if I need any help, but when my answer is no, they should accept it not start asking what I think about this dress and if I like that skirt...

5. Clothes have to be nice and the prices have to be equal with the look of the clothes. Sometimes I see clothes with big defects - broken clothes or they are dirty etc. and there is still price 10€. Like what????

6. I like when clothes are on the hangers with some system - by color, by size. It makes easier to find some specific item.

7. New stuff is more than once or twice a year. I accept that in winter, there are less customers and so there are less new clothes also, but there are secondhand shops, that have always same items.

8. In shop should be clothes from different sizes. It is logical that very small and very large sizes are not so needed, but there still should have some clothes for smaller and larger persons also.

What do you think is most important about second hands: location, prices anything else?

4 comments:

 1. kuigi mul mitmed sõbrannad teevad superleide kaltsuhunnikutes sobrades, eelistan mina ka neid, kus on kaup korrektselt puudele välja pandud.

  aga.. olen märganud, et praegu hitiks see, kui kaltsukas võtab vaevaks ja liitub sotsiaalmeediaga, nt. Faktory facebookis - töötab!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tõepoolest, enda reklaamimine kasvõi fb on suur töö ja kannab ka vastavalt vilja. Minu meelest on see iseenesest geniaalne lausa.
   Kunagi oli soov enda kaltsukas teha (ja no päris maha ma seda mõtet ei ole siiani matnud), siis kindlasti kasutaks fb! :)

   Delete
 2. leidsin selle blogi kuidagi enda blogi statistika kaudu. suur tänu linkimise eest :) ning ülilahe idee, jään kindlasti edasi lugema!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Üldiselt meeldivad mulle samad näitajad kui kaltsukasse minna. Kõige tüütum on kastis sobramine. Paraku Tallinna kaltsukad on heast-paremats suht tühjad, kuid mõne "pärli" ikka vahel leiab.

   Delete