07 May 2014

Kaltsukas: Lastekirbukas (Kadaka tee 84a, Tallinn)

Mu blogisse on juba piinlikult pikk vaikus tekkinud, aga tööl käimisega on raskem harjuda kui arvasin. Töö iseenesest ei ole midagi keerulist ja rasket ning ka varaste ärkamistega hakkan ära harjuma (peaaegu), aga nii raske on hommikul tõusta  ja kodust ära minna ilma, et saaks lapsele kalligi teha (Mariette nimelt tudub siis veel). Lisaks mul nii esimese tunniga tekib kange tahtmine koju vändata ja hoopis klotsidest torni laduda. Nii siis igal lõunapausil vaatan telefonist ta pilte ja helistan koju, et uurida mida laps teeb, kuigi ta sel ajal alati lihtsalt mängib, aga see ei loe.

Ma nüüd luban natuke kaltsuka teemal ikka ka kirjutada, aga lastest siiski väga kaugele ei liigu, nimelt väike ülevaade sellisest vahvast kohast nagu Lastekirbukas.


Koht: Lastekirbukas
Asukoht: Kadaka tee 84a, Tallinn
Avatud: T-R 11-18, L-P 11-16
Boksi rent: 10€ nädal
Maksmine: sularaha, pangakaart

Nagu nimigi ütleb, siis müüvad nad ainult lastekaupu ja toimivad boksi rendi põhimõttel: riided, jalanõud, vankrid/kärud, turvahällid, -toolid jms. Mänguasju leiab pigem vähem, selliseid lihtsalt karvaseid mõmmisi ja kribu-krabu väga pole, aga see-eest arendavaid klotse, voodikaruselle ja selliseid mänguasju on küll, kuna aga tegemist on boksi rendi põhimõttel toimiva poega, siis oleneb kaubavalik ikka sellest, milliseid lasteasju müüki tuuakse.


Pood on hästi avar ja heas korras, asjad väga korrektelt väljas (igal boksil on üleval stange riidepuude jaoks ja all riiulid), vahekäigud piisavalt laiad vabaks liikumiseks. Minu lemmik on aga nende imearmas mängunurk lastele, kus lisaks mänguasjadele on nurgas ka telekas sõbralike multikatega.
Mine vaadake kindlasti Lastekirbuka facebooki ka, vihjena olgu öeldud, et nad panevad hoolsalt ülesse fotosi uutest esemetest ja broneerivad ka neti kaudu. Poe facebooki leiab SIIT.

Viimasel pildil näete meie ostu ka - lükatav auto. Hiljem saab selle lükkesanga ja jalahoidjad ära võtta, niiet laps saab ise jalgadega põrandalt lükata. Mariette on sellest autost täiesti vaimustuses, lisaks meeldib talle selle najal edasi liiuda. Õues sellega sõita on halb, sest esi- ja tagaääred on nii madalad, et käivad vastu maad (asfaldil muidugi pole probleem, aga murul jääb hätta), niiet tavaliselt ta õues lihtsalt mõnda aega istub ja tuututab sellega, aga Saaremaal minu vanemate juures peaks sellega päris mõnus olema asfaldil jalutada.


There has been a long pause in blogging, but getting used to working schedule takes longer than I imagined. Work in itself is not that hard or complicated, even waking up early is not a problem (almost), but it is hard to open my eyes and later leave home without hugging my child (Mariette is still sleeping when I leave). After about hour of work I want to take my bicycle and go home to build a tower from wooden blocks with my girl. Every lunch I check my phone for her pictures and call home to check up on her.

Today I write about different kind of second hand - Lastekirbukas (kadaka tee 84a, Tallinn). As the name indicates (Childrens flea market), they only sell items for kids and on the principal of renting out small boxes. There are a lot of clothes, shoes and more learning tools for kids, also strollers, but the selection depends on the people who sell there. 
Store is very clean, beautiful and with a lot of room, each small box is the same size, also the aisles are pretty wide as well. Shop has also small play area for kids, which has toys and a small TV with cartoons.

On the last picture you can see what we bought for Mariette from this shop. It is little hard to push it outside on the grass, but we use it more inside and she really loves it.

No comments:

Post a Comment