01 August 2016

Uued ostud: Soome saak

Hei!
Nagu eelmises postituses kirjutasin, siis käisime Soomes kokku neljas kaltsukas. Kõik Nummela piirkonnas. Ma lootsin meie kaltsukatiirudelt leida teksavesti või -tagi, suvist kübarat ja Mariettele uued lasteaia sisejalanõud ja Raianile jalatseid. Ekstra midagi otsima ei hakanud, vaid lähtusin nagu ikka põhimõttest: mis silma hakkab, aga lisaks mu väikesele loodetavasti-leian-listile jätsin see kord kleidid pigem tahaplaanile, sest neid justkui kapis mõni ikka oleks. Mõne asjaga mu nimekirjast läks hästi, mõni asi jäi saamata. Aga laon oma saagi letti :)
Postitust kirjutades avastasin, et unustasin ühe asja pildilt välja - nimelt ostsin 2€ eest ka türkiisinise ja halliga sportrinnahoidja. Ma olen viimasel ajal oma keha suhtes rahulolematu. Kuigi kaalunumber on sama, siis mõned klassikalised murekohad, näiteks kõht, ei anna rahu. Plaanin vaikselt trennilainele tagasi saada. See tähendab, ma pole tegelikult väga järjepidavalt kunagi trennis käinud, siin-seal veidi katsetanud ainult. Igatahes ehk nüüd uus kaltsukaleid veidi motiveerib õhtul metsa all üht pikemat ringi silkama.
*Parandus, Raianile ostsin suvemütsi ka, see samuti fotolt puudu.
Fotolt paistavad Raianile 1.50€!!! eest ostetud Ecco sandaalid, vaevu kantud. 

Nüüd aga ostude pudi-padi juurde. Suured kaelakeed mulle meeldivad. Eestis näeb ilusaid ehteid pigem harva ja kui, siis bokse rentivates kaltsukates, aga neis kipuvad olema H&Mis kümneka eest müügis olevad ehted heal juhul 7€ hinna eest. Mis ei ole okei hind ühe kasutatud kaelakee kohta. Mina skoorisin mõlemad kaelakeed 2€ eest ja kõrvakad maksid euro. Hundiga prossi üle juurdlesin ma pikalt, et kas võtta või ei. Nüüd olen juba kaks päeva seda kandnud, hullult cool on, ei tea, mida ma seal poes nii kaua arutlesin. Hinda ei oska öelda, sest oli osa sületäiest, mille eest viieka maksime. Kübar ei ole sugugi mitte suvekaabu nagu ma kaltsukatest skoorida lootsin, vaid hoopis villane veinipunane kaabu. Oli esialgselt kaheksalt alla hinnatud 4€ peale. See kaabu on ka kogu kaltsukatetiiru kalleim ost.

Soomes oleku ajal olid vist kaltsukajumalad minu poolt, sest riided on saadud kõik nii heade hindadega. Esimene ost üldse oli see lilleline pliiatsseelik. Keegi tahab pakkuda kui naeruväärselt vähe see maksis? 1€. Kahjuks ei ole tal ühtegi lõhikut, niiet lastele järgi just selles ei jookse, aga asi siis üks küljeõmblus natuke lahti teha. Igatahes ma juba kujutan ette, et mul on fäänsi kontoriroti töö ja ma sa saan selle tööle selga panna.
Tuunika eest maksin 3€ ja tegelt on ta veidi kaunim kui pilt edasi annab. Selline kihiline ja natuke romantiline ja suviselt õhuline, fotol on ta natuke "laialivalguv" jäänud.
Ja ülejäänud saak riietest on teksavest, kivikestega pluus ja traksiseelik (kas traksiseelik on sõna?). Teksavestiga joppas, see oli üks nimekirjas olnud asjadest, mida juba Eestis mõnes kaltsukas leida olin lootnud, kuid seni tulutult. Pluus on teksavestiga samast poest, kust ka eelmainitud hundipross ja Raiani müts. Lisaks sai õde endale sealt kaks suurt tassi, kassile toidukausid, juukseklambri. Kõik kokku ainult 5€ eest. 
Viimasena see traksiseelik (?), mille juures mu lemmik osa on see, et Mariettel on samasugune. No mitte just identne, aga ka sinine teksast. Ma kusjuures ei ole kunagi olnud see ema, kes ennast ja last samamoodi riide paneks, enamasti on Mariettel juba üsna tugevad (ja jonniga lõppevad) eelistused oma riiete osas, teiseks ei ole meil lihtsalt samasuguseid riideid. Aga mõte vahel samasuguseid riideid kanda paitab aina enam mu meeli. Igatahes minu oma maksis 3.50€.

Milline mu ostudest teie lemmik on? Keegi mu blogi lugejatest Soomes kaltsukates käinud on, kuidas teie kogemused on?

3 comments:

 1. Minu lemmikud on see teksaseelik ja muidugi ecco kingad. Ma eelmine aasta sain Humanast oma piigale ka need, aga see aasta pole nagu kuskil enam õiget numbrit trehvanud ja need eelmine aasta ostetud (said see aasta parajaks), hakkavad varsti otsi andma :S.
  Soomes kaltsukates pole käinud. Aga kaelakeede valik on tohutu selles Pärnu Riidepoes (ikka kaltsukas on). Ja seal enamasti need kõik 1 euri, aga valik on no ikka väga, väga suur. Seega Pärnusse sattudes soovitan külastada. Odav kaltsukas on veel enne seda Halinga taaskasutuskeskuses, see seal Automuuseumi kõrval, aga teatud päevadel lahti ja Pärnu-Jaagupis sees on ka kaltsukas. Viimane küll ulmehindadega.
  Tervitades!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh tagasiside eest. Kui Pärnu tuuri ette võtan, siis lisan need kaltsukad kindlasti listi.
   Tervitan vastu :)

   Delete
 2. oo, see punane müts tundus väga äge, ma ka pikalt otsinud sobivat, aga pole leidnud.

  ReplyDelete